Bateria podtynkowa termostatyczna Duomo Aqua DS 5324 z dwoma niezależnymi obiegami wody

Dostępność: wycofany z oferty
Cena: 1 050,00 zł 1050.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Duomo
Kod produktu: 357
Odbiór osobisty: Salon Warszawa

Opis

Termostatyczna bateria podtynkowa

 Duomo Aqua DS 5324 


Termostatyczna bateria podtynkowa Duomo Aqua DS 5324 wyposażona jest w  najwyższej jakości termostat i zawory ceramiczne z gwarancją szczelności  przy 150 000 cyklach otwarcia i zamknięcia strumienia wody, co przekłada się na kilkadziesiąt lat codziennego wielokrotnego użytkowania.

Termostat działa w zakresie od 5 do 60 stopni, z blokadą na dolnej gałce przy 38 stopniach (zabezpieczenie przed dziećmi lub przypadkowym potrąceniem gałki i nagłym wzrostem temperatury wody ). 

Bateria wykonana jest z mosiądzu pokrytego galwanicznie lustrzanym chromem. Jakość wykonania i design są porównywalne, a nawet przewyższają produkty innych znanych europejskich marek.

Bateria jest kompletna, z zaworami, gotowa do montażu - nie ma potrzeby dokupywania osobno elementu podtynkowego (zaworów) i natynkowego (panelu), jak ma to miejsce w przypadku wielu innych producentów baterii podtynkowych.

Jest ona wyposażona w dwa niezależne obiegi wody, co pozwala na podłączenie dwóch urządzeń odbierających wodę   oraz ich obsługę za pomocą jednej baterii, co z kolei pozwala na znaczącą redukcję kosztów całej instalacji wodnej,   na przykład :


  a) deszczownicy z ramieniem;

  b) wylewki wannowej lub prysznicowej, np. górnej kaskady;

  c) słuchawki prysznicowej z wężem oraz przyłącza kątowego;

  d) relaksacyjnych   ściennych dysz wodnych do hydromasażu;

Lub deszczownicy mającej więcej niż jedną funkcję, np. dwufunkcyjnej deszczownicy z wbudowaną kaskadą, kiedy to wykorzystane zostaną dwa osobne obiegi - jeden dla deszczownicy, drugi dla kaskady.

Wyboru trybu danego obiegu wody i ciśnienia dokonuje się za pomocą górnej gałki, np. przekręcając gałkę w lewo puszczamy wodę z deszczownicy, a przekręcając w prawo ze słuchawki. Gałka dolna do ustawienia żądanej temperatury termostatu. 

Bateria bardzo dobrze prezentuje się we wszystkich designerskich, minimalistycznie urządzonych łazienkach, szczególnie utrzymanych w stylu kubistycznym, w tzw. "kwadratach". Do baterii rekomendowane są deszczownice i inne elementy o kształcie kwadratowym lub prostokątnym, w celu zachowania jednorodnego wzornictwa w całej łazience. 

 
 
 
 
 
 
Korzyści z zastosowania baterii termostatycznej 

Duomo Aqua DS 5324 w stosunku do baterii standardowej

 
 

1.       KOMFORT UŻYTKOWANIA  : W każdym budynku codziennie zdarzają się spadki ciśnienia ciepłej i zimnej wody spowodowane jednoczesnym użytkowaniem instalacji wodnej przez innych użytkowników, np. sąsiadów [w blokach i budynkach wielorodzinnych] lub innymi odbiornikami wody, np. pralka, zmywarka, inna osoba biorąca prysznic w drugiej łazience [w domach jednorodzinnych]. 

Te zmiany ciśnienia sprawiają,  że woda często nagle robi się zbyt gorąca lub zbyt chłodna aby komfortowo kontynuować prysznic lub kąpiel i musimy czekać aż temperatura ustabilizuje się do poprzedniego poziomu (przy okazji tracąc przez ten czas mnóstwo wody).

Wysokiej klasy termostat zastosowany w bateriach Duomo dobiera precyzyjnie taką ilość ciepłej i zimnej wody aby utrzymać zadaną przez użytkownika temperaturę od początku do końca prysznica, tak aby przez cały czas była ona niezmienna bez względu na możliwe spadki ciśnienia w instalacji hydraulicznej budynku, a to z kolei pozwala użytkownikowi na skupieniu się jedynie na przyjemności płynącej z relaksującej kąpieli. 

 

2.   OSZCZĘDNOŚĆ WODY I ENERGII    wspomniany   powyżej brak konieczności ustawiania za każdym razem temperatury wody, pozwala na uniknięcie konieczności spuszczenia jej nawet do kilku minut, a to przekłada się na bardzo dużą oszczędność wody, energii potrzebnej do jej ogrzania oraz ścieków - oszczędność,  która w perspektywie od kilku do kilkunastu lat użytkowania redukuje praktycznie do zera nieco wyższy koszt zakupu baterii termostatycznej w porównaniu do baterii standardowej.

3.   FUNKCJONALNOŚĆ  : dzięki wyjściom na trzy osobne obiegi wody, do baterii można podłączyć jednocześnie aż trzy urządzenia odbierające wodę, np. deszczownicę, dysze wodne do hydromasażu, wylewkę wannową/umywalkową, słuchawkę prysznicową, lub deszczownicę z kilkoma trybami strumienia - każdy strumień na jeden obieg wody. Jest to w tej chwili jedna z nielicznych baterii podtynkowych termostatycznych na rynku, wyposażonych w aż cztery niezależne obiegi wody.

4.   BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWNIKA  : bateria wyposażona jest dwa niezależne systemy bezpieczeństwa przed przypadkowym oparzeniem gorącą wodą. 

a ) Pierwszy z nich to blokada gałki regulacji temperatury przy 38 stopniach - aby ją zwiększyć, należy  przycisnąć przycisk na gałce i dopiero wtedy będzie można ją przekręcić dalej zwiększając temperaturę.

Jest to głównie zabezpieczenie przed przypadkowym podniesieniem temperatury wody i poparzeniem przez dziecko.

b) Drugi system bezpieczeństwa odcina momentalnie dopływ gorącej wody, kiedy termostat zasygnalizuje nagły brak dopływu wody zimnej. Przykładowo jeżeli temperatura jest ustawiona na 38 stopni, a nagle z powodu awarii do baterii przestaje być dostarczana zimna woda, termostat stwierdzi różnicę między temperatura ustawioną przez użytkownika, a temperaturą bieżącą wody w danej chwili, np. 70 stopni i automatycznie odetnie jej dopływ, aby nie doszło do przypadkowego poparzenia.

System ten strzeże bezpieczeństwa nie tylko dzieci, ale również wszystkich pozostałych użytkowników i stanowi bardzo dużą przewagę baterii termostatycznej wysokiej klasy nad bateriami standardowymi.     
 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl