Jak czyścić baterię umywalkową? Zasady prawidłowej pielęgnacji baterii umywalkowej

Aby jak najdłużej cieszyć się idealną powierzchnią chromowanej armatury (baterii umywalkowej) należy przestrzegać poniższych zasad prawidłowej pielęgnacji.

CZYSZCZENIE CHROMOWANYCH POWIERZCHNI

Elementy chromowane baterii należy czyścić łagodnymi środkami pielęgnacyjnymi takimi jak płyn do mycia naczyń, uniwersalny płyn do czyszczenia, płyn do mycia szyb, mydło. Uporczywe osady z kamienia można sporadycznie usuwać za pomocą roztworu wodnego octu spożywczego (1:1).

Jakich środków nie należy używać?

Do czyszczenia baterii nie należy stosować środków chemicznych zawierających składniki ścierne, silne kwasy (kwas solny), podchloryn sodu, podchloryn potasu, rozpuszczalniki oraz innych środków żrących mogących wejść
w reakcję z powłokami chromowanymi. Należy pamiętać, że używanie środków czyszczących zawierających składniki ścierne może przyczynić się do matowienia i ścierania się powierzchni chromowanej.

Nie należy również używać ostrych szczotek lub myjek (np. ostrych zmywaków do naczyń), które powodować mogą matowienie lub powstawanie zarysowań powierzchni baterii.

CZYSZCZENIE PERLATORA

 W zależności od jakości wody  - jej twardości, może zajść potrzeba okresowego czyszczenia perlatora wylewki baterii. Może się okazać, że po pewnym czasie użytkowania na sitku perlatora zbierze się warstwa osadu zakłócająca przepływ strumienia wody. W takim przypadku należy odkręcić i wyczyścić perlator najwygodniej za pomocą szczoteczki do zębów.

bateria umywalkowa jak ją czyścić

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl