Instrukcja montażu baterii łazienkowej

W poniższym artykule przedstawimy jak krok po kroku zdemontować starą baterię i zamontować nową baterię umywalkową.

Demontaż starej baterii umywalkowej

 demontaż baterii umywalkowej

KROK 1 Zamknij dopływ wody do baterii zakręcając zawory odcinające (rys.1 krok 1), następnie odkręć kurki ciepłej i zimnej wody w kranie, aby upewnić się, czy dopływ wody faktycznie został odcięty. Resztki wody zalegającej w wężykach powinny swobodnie wypłynąć do umywalki.

KROK 2 Odkręć wężyki starej baterii umywalkowej od zaworów odcinających (krok 2). Jeśli twoja stara bateria połączona jest cięgnem z korkiem automatycznym  pamiętaj o odłączeniu cięgna odpływu od dźwigni odpływu.

KROK 3 Za pomocą płaskiego klucza odkręć nakrętki na śrubach mocujących starej baterii pod umywalką (krok 3), a następnie zdejmij baterię z umywalki wraz z podkładkami i uszczelkami.

 
 
 

Montaż baterii umywalkowej

 instalowanie baterii umywalkowej

KROK 4 W korpus baterii wkręć wężyki przyłączeniowe (rys.2 krok 4) doprowadzające wodę. Przed instalacją upewnij się, że na końcówkach wężyków znajdują się po dwie uszczelki. Wężyki należy dokręcić kluczem do wyczuwalnego oporu.

KROK 5 Wkręcić śruby mocujące z gwintem dwustronnym w korpus baterii (rys.2 krok 5).

KROK 6
Włożyć oring (rys.2 krok 6) pomiędzy baterię a miskę umywalki – w większości baterii łazienkowych oring jest fabrycznie wbudowany w spodnią część korpusu baterii, bądź w spodnią część podstawki baterii (w przypadku baterii z pojedynczym gwintem).


montaż baterii umywalkowej

KROK 7 Umieść baterię w otworze umywalki (rys.3 krok 7).

KROK 8 Pod miską umywalki na śruby mocujące (rys.3 krok 8) założyć podkładkę gumową "a", a następnie podkładkę metalową "b". Na śruby mocujące nakręcić nakrętki  "c" do wyczuwalnego oporu, tak aby bateria była stabilna przymocowana do umywalki.

Uwaga - zbyt mocne przykręcenie nakrętek może spowodować uszkodzenie ceramicznej umywalki!bateria umywalkowa montaż

KROK 9 Podłączyć wężyki przyłączeniowe baterii (wraz z filtrem siatkowym rys.4) do instalacji wodnej poprzez zawory odcinające (krok 9) wraz z filtrem siatkowym. Zalecamy użycie filtra siatkowego, ponieważ uniemożliwia on przedostanie się grubszych zanieczyszczeń z instalacji wodnej do zaworów baterii, co może spowodować uszkodzenie głowicy.

KROK 10 Podłączyć odpływ wody z miski umywalki. Włożyć cięgno odpływu w otwór w tylnej części baterii. Połączyć cięgno odpływu z dźwignią odpływu za pomocą łącznika.

KROK 11 Otworzyć zawory odcinające (rys.4 krok 10).

KROK 12 Sprawdzić działanie baterii. Jeśli pojawią się jakieś nieszczelności należy ponownie dokręcić wszystkie elementy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl